Jeden ziewał,drugi mlaskał..

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

Witajcie – już w grudniu :-)

A jak grudzień to Mikołajki, Święta..

W poprzednim poście dzięki współpracy z Wydawnictwem Ida, miałam okazję odczytać Wam logopedyczny wierszyk z książeczki „Zaczarowany języczek w krainie literek” z SERII POMARAŃCZOWEJ – KSIĄŻECZKI DLA 5-LATKÓW.

Myślę, że ta pozycja książkowa, jak wszystkie inne prezentowane przez Wydawnictwo to ciekawe propozycje na prezenty mikołajkowe czy świąteczne dla Waszych dzieci.

Oprócz tego, że bawią to jeszcze uczą, a w dodatku kosztują całkiem niewiele !

Szczegóły znajdziecie pod linkiem :
http://logopedyczneksiazeczki.pl/sklep/

 Jako, że fani mego bloga to nie tylko 5-letnie dzieci i ich rodzice, dzisiaj przedstawię Wam kolejne dwa wierszyki – tym razem dla mniejszych Smyków (nie wykluczając oczywiście starszych!) .

Oba te wierszyki pochodzą z książeczki pt. ”Zaczarowany języczek w krainie zwierząt” z SERII ZIELONEJ – KSIĄŻECZKI DLA 3-LATKÓW.

okładka

Pierwszy z nich nosi tytuł „Leniwy lew” i zachęca do ziewania.

A to gratka! Do ziewania :-)

Otóż to. Ziewanie bowiem uaktywnia tylną część języka, ćwiczy podniebienie miękkie. To ważne ćwiczenie logopedyczne przy pojawieniu się głosek : k,g,h.

AUDIO : 
http://www101.patrz.pl/u/f/13/15/72/1315728.m4a

 leniwy lew

 

Drugi wierszyk na dzisiaj pt. ”Głodny piesek” ma na celu wspomaganie rozwoju mowy oraz ćwiczenia języka i warg- poprzez wyrazy dźwiękonaśladowcze.

Wszelkie wskazówki zobaczycie na ilustracji z książki-zaraz za tekstem wierszyka.

 AUDIO: 
http://www101.patrz.pl/u/f/13/15/72/1315729.m4a

 głodny piesek

 

Tak jak i poprzednio zachęcam nie tylko do wysłuchania nagrań ale również do samodzielnego odczytania dziecku wierszyka, przy okazji korzystając ze wskazówek umieszczonych zaraz po teście (wystarczy kliknąć na załączone pod postem ilustracje). Może to być ciekawe doświadczenie dla obu stron :-)  

 

Post powstał we współpracy z Wydawnictwem „Ida” - 
http://logopedyczneksiazeczki.pl

SKLEP : 
http://logopedyczneksiazeczki.pl/sklep/

 

Do usłyszenia!

P.K

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>