Książka pod choinkę.

childrens-books-570121_1280
0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

Ho ho ho!

Niestety, kolejne 3 dni musicie przeboleć.. Nagrania nie będzie :-(

Dzieciaki trochę chorują – przy czym w domu nie ma nawet chwili idealnej ciszy – nagranie jest więc mało realne :-) Ale warto czekać! Nie pożałujecie !

 

Dzisiaj post dotyczący pozycji książkowych, które z ogromną przyjemnością podarowałabym dzieciom na święta. Kilka z tych pozycji już posiadamy, ale reszta czeka na zakup-również świąteczny . Książki, które znalazły się na mojej liście są przeznaczone dla dzieci w przedziale wiekowym od śr.4 do 13 rż . Ja jednak uważam, że dobór książek to sprawa indywidualna rodzica i dziecka. Każdy z nas wie co dla naszych dzieci jest najlepsze.

Jako,że cenię ponadczasową twórczość kilka z pozycji na liście to nic nowego na rynku wydawniczym, co nie oznacza, że nie jest to nic ciekawego :) Zobaczcie sami!

 

PicMonkey Collage
„Wierszyki ćwiczące języki, czyli rymowanki logopedyczne dla dzieci” wyd. Nasza Księgarnia

Jest to książeczka, którą posiadamy. Zawiera bardzo ciekawe wierszyki, które uczą przez zabawę – powtarzanie wesołych rymowanek logopedycznych to świetne ćwiczenia dla małego języczka.

„Pippi Pończoszanka” Astrid Lindgren wyd. Nasza Księgarnia

Każde dziecko musi poznać główną bohaterkę tej bajki – zwariowaną i pełną pomysłów Pippi! Jej niesamowite przygody przenoszą dziecko w coraz to inny świat i poruszają dziecięcą wyobraźnię. Książka idealna dla dzieci w każdym wieku :-)

„Zezia i Giler” Agnieszka Chylińska wyd. Pascal

Książka zarówno dla chłopca jak i dziewczynki – szczególnie w wieku szkolnym (7l+). Autorka książki w zabawny sposób zwraca uwagę na codzienne problemy, smutki i miłości Zezi. Cała książka jest napisana w sposób humorystyczny, co zachęca dzieci do czytania jak i słuchania.

„Skarbnica bajek na dobranoc” Grimm Wilhelm, Grimm Jakub, Andersen Hans Christian, Perrault Charles wyd. Zielona Sowa

Kolejna ponadczasowa pozycja na mojej liście, którą zresztą również posiadamy. Przepiękne baśnie, równie przepięknie zilustrowane. My dorośli sami wychowaliśmy się na pięknych baśniach braci Grimm więc chyba dużo tutaj nie trzeba dodawać! Umożliwmy to również naszym dzieciom :-)

PicMonkey Collage3333

 

„Nawet nie wiesz jak bardzo Cię kocham” Sam McBratney wyd. Egmont Polska Sp. z o.o.

Wzruszająca i pięknie zilustrowana książka, która opowiada o miłości. W książce spotykamy Dużego Brązowego i Małego Brązowego Zająca, którzy mają dla siebie mnóstwo miłości i ciepła. Ta krótka opowieść zachwyca swoją prostotą i przekazem.

„Poczytaj mi, mamo. Księga szósta” Bechlerowa Helena, Eysymontt Barbara, Landau Irena, Lewandowska Barbara, Łochocka Hanna, Musierowicz Małgorzata, Nowak Zdzisław, Terlikowska Maria, Tomaszewska Marta wyd. Nasza Księgarnia

Kolejna – szósta już z kolei księga, która zawiera treści najpiękniejszych książeczek, ukazujących się przez lata.
W tym tomie znajdziemy następujące tytuły:
  •  „Babcia też człowiek”
  •  „Potworek”
  •  „Wiosenna wędrówka”
  •  „Hihopter”
  •  „Kropka szczęścia”
  •  „Niezwykła podróż Ali Baby”
  •  „Wielka przygoda w małym miasteczku”
  •  „Nikt się nie trzęsie”
  •  „Ali Baba i pasterz”
  •  „Dziewczynka z tęczy”

„Magiczne drzewo. Świat ogromnych” Maleszka Andrzej wyd. Społeczny Instytut Wydawniczy Znak

Kolejna powieść z serii „Magiczne drzewo” autorstwa A.Maleszka .

Dwójka głównych bohaterów - Idalia i Alik – trafiają do Świata Ogromnych, w którym wszystko jest olbrzymie, a każdy chce być jeszcze większy.  Świetny przykład literatury dla dzieci, która w interesujący sposób przekazuje wiele cennych mądrości i uczy dobrych wzorców zachowań.

„Przygody Baltazara Gąbki. TRYLOGIA” Stanisław Pagaczewski wyd. Wydawnictwo Literackie

Wieloletnie powieści Stanisława Pagaczewskiego o przygodach profesora Baltazara Gąbki i Smoka Wawelskiego, które po raz pierwszy ukazały się w jednym tomie. „Przygody Baltazara Gąbki” zawierają więc zarówno powieść „Porwanie Baltazara Gąbki”, „Misja profesora Gąbki” jak i „Gąbka i latające talerze”. Opowieściom towarzyszą piękne kolorowe ilustracje. Osobiście uważam, że ten tom jest doskonałą alternatywą dla dzisiejszych bajek dla dzieci.

 

I to by było na tyle :-) Są to propozycje dla nieco starszych dzieciaczków. Mam jednak nadzieję, że ta lista trochę ułatwi Wam wybór książek, które podarujecie dzieciom w te Święta. Książka to tak mało popularny prezent, a szkoda! Wśród tych wszystkich zabawek to ona jedyna może tak naprawdę poruszyć wyobraźnię, oderwać od rzeczywistości czy wytłumaczyć niektóre problemy towarzyszące nam na co dzień.  Jeżeli nie chcecie kupować książek pod choinkę to może chociaż kupcie ją jako dodatek do prezentu ? :-) To na pewno przyniesie dobry rezultat :-)

 

Do usłyszenia!

P.K

 

fotografie okładek książek pochodzą ze str. www.empik.com

3 komentarze do “Książka pod choinkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>